2. sınıf Paralarımız Test 1

Soru 8 / 15
Soru Çözümü
  • Alınan Ürünlerin Fiyatları:
    • Patlamış mısır: $4 TL$
    • Meyve suyu: $2 TL 50 Kr$
    • Bisküvi: $1 TL 25 Kr$
  • Toplam Harcanan Para:
    • TL'leri toplayalım: $4 + 2 + 1 = 7 TL$
    • Kuruşları toplayalım: $50 Kr + 25 Kr = 75 Kr$
    • Toplam harcanan: $7 TL 75 Kr$
  • Para Üstü Hesaplama:
    • Ödenen para: $10 TL$
    • Harcanan para: $7 TL 75 Kr$
    • $10 TL$ = $9 TL 100 Kr$
    • Para üstü: $9 TL - 7 TL = 2 TL$ ve $100 Kr - 75 Kr = 25 Kr$
    • Para üstü: $2 TL 25 Kr$
  • Doğru Seçenek B'dır.
  • Cevaplanan
  • Aktif
  • Boş