2. sınıf Paralarımız Test 1

Soru 7 / 15
Soru Çözümü
  • Bir meyve suyunun fiyatı $2 \text{ TL } 50 \text{ Kr}$'dir.
  • İki meyve suyunun fiyatı $2 \times (2 \text{ TL } 50 \text{ Kr}) = 4 \text{ TL } 100 \text{ Kr}$ eder.
  • $100 \text{ Kr } = 1 \text{ TL}$ olduğu için iki meyve suyu $4 \text{ TL } + 1 \text{ TL } = 5 \text{ TL}$ tutar.
  • Bir bisküvinin fiyatı $1 \text{ TL } 25 \text{ Kr}$'dir.
  • İki bisküvinin fiyatı $2 \times (1 \text{ TL } 25 \text{ Kr}) = 2 \text{ TL } 50 \text{ Kr}$ eder.
  • Toplam ödeme, iki meyve suyu ve iki bisküvinin toplamıdır: $5 \text{ TL } + 2 \text{ TL } 50 \text{ Kr } = 7 \text{ TL } 50 \text{ Kr}$.
  • Doğru Seçenek A'dır.
  • Cevaplanan
  • Aktif
  • Boş